Liejamų dangų įrengimas

Besiūlės polimerinės (epoksidinės, poliuretaninės ir poliuretancementinės) grindys yra tvirtos, atsparios cheminiams produktams ir smūgiams, itin higieniškos, nesukelia alergijos, dangos nėra slidžios ir gali būti laidžios elektrai. Šias besiūles grindų dangas lengva valyti, jos nėra pralaidžios vandeniui ar riebalams, todėl dažniausiai jas renkasi pramonės įmonės, tačiau gali būti tinkamos tiek visuomeninio, tiek ir privataus būsto interjerui.

Vienas svarbiausių besiūlės liejamų grindų technologijos privalumų – užtikrinama švara ir antibakterinė aplinka, kuri yra ypatingai aktuali dideliuose verslo centruose, prabangiose parduotuvėse, sporto klubuose ir biuruose. Šių dekoratyvių grindų danga gali būti įvairiausių atspalvių.

Daug didelės apimties liejamos dangos projektų esame sėkmingai įgyvendinę įvairiuose objektuose – „Quadrum” verslo centras, AB „Vilniaus pergalė“ gamyklos Vilniuje ir Šiauliuose, Lietuvos elektrinės 9-asis blokas Elektrėnuose, tarptautinis Oslo Gardermoen oro uostas, „Bokšto skveras”, „Magnus Residence”. Bendra visų „Omnistata“ atliktų liejamų dangų darbų apimtis sudaro daugiau negu 200 tūkst. kvadratinių metrų plotą.

Turite klausimų ar norite pasitarti? Susisiekite:
Kristupas Mejeris, direktorius, +370 686 20888, kristupas@omnistata.lt.

Betono paviršiaus paruošimas

Visos polimerinės dangos yra liejamos ant tvirto, kokybiškai įrengto betoninio pagrindo. Atsižvelgiant į betono tipą, paviršius yra apdorojamas specialia šratavimo, šlifavimo arba frezavimo įranga – šiuo bedulkiu būdu yra paruošiamas sukibimą užtikrinantis pagrindas, skirtas kitiems dangos įrengimo etapams. Tuomet ant lygaus ir paruošto grindų pagrindo, atsižvelgiant į grindų tipą ir paskirtį, liejama 1-8 mm storio skysta polimerinė danga. Ji turi savaiminio išsilyginimo savybę, taip sukuriamas idealiai lygus ir besiūlis paviršius.

Naudinga žinoti, kad prieš liejamų grindų dangos įrengimą,  betoninio pagrindo likutinė drėgmė negali viršyti 4%. Dažniausiai ši norma yra pasiekiama po 3-4 savaičių, kai būna įrengtos naujos betoninės grindys.

Liejamos grindys pasižymi ir modernia išvaizda, ir praktiškumu, nes neturi jokių siūlių ar tarpų, šios grindys neišskiria dulkių, ant jų nesikaupia nešvarumai, mikrobai ir bakterijos.

Epoksidinės grindų dangos

Epoksidinės grindys – yra viena iš populiariausių polimerinių dangų. Ši grindų danga yra kieta ir atspari nusidėvėjimui, ypač lygiu ir besiūliu paviršiumi.

Kadangi epoksidinės grindys pasižymi geromis hidroizoliacinėmis savybėmis, jas rekomenduojama įrengti virtuvėse, vonios kambariuose ar kitose drėgnose patalpose, taip pat objektuose, kuriuose reikalingos cheminėms medžiagoms atsparios grindys.

Epoksidinių liejamų grindų pagrindą sudaro derva ir kietiklis. Tokios grindys dažnai yra liejamos maisto gamybos cechuose, medicinos įstaigose, operacinėse ir kituose visuomeniniuose objektuose.

Naudojant specialias epoksidines medžiagas ir jų liejimo technologijas, gali būti įrengta antistatinio (ESD) tipo epoksidinė danga. Toks sprendimas apsaugo įvairius elektronikos prietaisus net nuo minimalaus elektros įtampos nutekėjimo. Šis epoksidinių grindų dangos privalumas yra ypatingai svarbus elektronikos pramonėje, kurioje būtina išvengti besikaupiančio antistatinio krūvio. Dažniausiai šio tipo grindys yra liejamos elektrinėse, padidinto saugumo zonose, tipografijos meno šakoje ir automobilių pramonėje.

Naudinga žinoti, jog svarbu pasirinkti tinkamą epoksidinės grindų dangos spalvą, kuri paslėptų galimus dėvėjimosi pažeidimus ir užtikrintų spalvos vientisumą. Pavyzdžiui, naujai išlietas blizgias epoksidines grindis galima padengti plonu atsparaus skaidraus matinio lako sluoksniu, kuris jas apsaugos nuo susibraižymo ir kitų dėvėjimosi žymių. Svarbu paminėti ir tai, kad epoksidinę dangą galima valyti beveik visais grindų plovikliais.

Epoksidinės dangos su kvarciniu smėliu

Epoksidinė danga su kvarcinio smėlio užpildu – tai tvirta, dideles apkrovas bei nuolatinę trintį galinti atlaikyti danga, skirta pramonės pastatams, sandėliams, gamybos cechams, mokykloms, didelio ploto koridoriams, garažams ir kitiems visuomeninės paskirties pastatams.

Naudinga žinoti, kad naudojant kvarcinį smėlį grindys tampa atsparesnės ir pasižymi puikiomis slydimą mažinančiomis („anti-slip“) savybėmis.

Šią liejamą epoksidinę grindų dangą sudaro gruntas ir spalvotas savaime išsilyginantis epoksidas, kuris apibarstomas (natūraliu) degintu kvarciniu smėliu ir padengiamas apsauginiu laku.

Siekiant dangoms suteikti daugiau dekoratyvumo, gali būti naudojamas spalvotas kvarcinis smėlis, kurį galima pasirinkti iš didelės spalvų įvairovės.

Svarbu paminėti, kad nepaisant šiurkštesnio dangos paviršiaus, šią dangą paprasta prižiūrėti – valymui nereikia naudoti specialių valymo įrengimų ar priemonių.

Poliuretaninės grindų dangos

Poliuretaninė grindų danga, palyginti su kitomis polimerinėmis dangomis, yra elastingiausia ir suteikia didžiausią pėdų komfortą, todėl būtent šią dangą dažnai rekomenduojame klientams įrengti tiek visuomeniniuose objektuose, tiek ir biuruose ar namuose.

Ši besiūlė danga yra atspari smūgiams, elastinga, nepralaidi vandeniui ir puikiai perdengia pagrindo trūkius. Be to, šios dangos, palyginti su epoksidinėmis grindimis, pasižymi didesniu atsparumu ultravioletiniams spinduliams.

Poliuretaninės grindų dangos pasižymi lengva priežiūra, ilgiau išlieka švarios ir užtikrina higieną patalpose, kurioms taikomos ypatingos švaros bei higienos normos, kadangi polimerinėje medžiagoje nesikaupia bakterijos, grybelis ir kiti mikroorganizmai.

Svarbu paminėti, kad poliuretaninės grindys dėl patrauklios išvaizdos, elastingumo ir puikių garso izoliacijos savybių yra vienas tinkamiausių pasirinkimų individualiems projektams, kuriuose svarbu užtikrinti tylesnę aplinką, galimybę susikaupti ar iki minimumo sumažinti žingsnių keliamą triukšmą.

Susisiekite su „Omnistata“ ekspertais ir pasitarkite, kokios grindų dangos Jums tiktų labiausiai.

Parkingų dangos

Automobilių stovėjimo aikštelių ir daugiaaukščių automobilių stovėjimo aikštelių ilgaamžiškumui esminę įtaką daro kokybiškai įrengtas dangos paviršius, kuris turi būti atsparus šalčiui, karščiui, mechaniniam įtempimui, nepraleisti vandens, atlaikyti fizinę bei cheminę aplinkos įtaką.

Kokybiškai įrengtos automobilių stovėjimo aikštelių (parkingo) dangos sumažina triukšmą, važiuojančių transporto priemonių skleidžiamus padangų cypimo garsus, taip pat vaikščiojimo ar kitus smūgių garsus. Dažniausiai ši danga yra naudojama daugiaaukštėse ir požeminėse stovėjimo aikštelėse su vidutinėmis ir didelėmis mechaninėmis apkrovomis, oro uostuose, prekybos centruose ir sporto stadionuose.

Atsižvelgdami į Jūsų poreikius, naudodami šiuolaikines technologijas ir profesionalių darbuotojų komandą, galime įrengti parkingų dangą, tinkamą naudoti tiek uždaroje automobilių stovėjimo aikštelėje, tiek ir lauke. Ši speciali poliuretaninė danga yra elastinga, besiūlė, draugiška aplinkai ir žmonių sveikatai.

Naudinga žinoti, kad ši danga gali būti liejama ant visų betoninių ir asfalto paviršių, nėra slidi, taip pat gali būti skirta atnaujinti nusidėvėjusio betono paviršių.

Kviečiame Jus pasikonsultuoti su „Omnistata“ ekspertais ir jie pasiūlys tinkamiausią parkingo grindų įrengimo būdą.

Poliuretancementinės grindų dangos

Poliuretancementinė grindų danga, palyginti su epoksidinėmis ar poliuretaninėmis dangomis, pasižymi ypatingu atsparumu aukštai temperatūrai, riebalams, cheminiams ir naftos produktams, galima naudoti ir aukšto slėgio plovimo įrangą. Šios dangos yra ypač populiarios maisto pramonėje.

Svarbu paminėti, tai yra iš dalies kvėpuojanti, mechaninėmis ir termoplastinėmis savybėmis labai panaši į betoną. Šios savybės leidžia užtikrinti ypatingai gerą dangos sukibimą su betoniniu pagrindu ir sumažinti atsisluoksniavimo riziką.

Poliuretancementinę dangą sudaro vandens pagrindo poliuretano derva su specialiais cementiniais užpildais. Ši danga taip pat yra atspari trinčiai ir mechaniniam dėvėjimuisi, todėl ja galima reguliariai stumdyti vežimėlius ar važiuoti keltuvais.

Tai yra ilgaamžiškos, lengvai prižiūrimos ir paprastai valomos grindų dangos.

Dažymas epoksidiniais dažais

Norintiems nebrangiai įrengti garažo, katilinės ar kitos buitinės patalpos grindis, rekomenduojame rinktis dažymą epoksidiniais dažais – greičiausią ir ekonomiškiausią sprendimą Jūsų grindims.

Šis grindų padengimo būdas sukuria vientisą, vandens neįgeriantį ir lengvai prižiūrimą paviršių. Lyginant su kitomis liejamomis dangomis, dažymo sistema nėra brangi, ją paprasta įrengti, todėl ji dažnai naudojama pagalbinėse patalpose (garažuose, sandėliukuose, rūsiuose) ar visuomeninėse patalpose (koridoriuose, biuruose, valgyklose).

Svarbu paminėti, kad nors dažymas epoksidiniais dažais savo savybėmis ir ilgaamžiškumu nusileidžia kitų tipų liejamoms dangoms, tačiau yra puikus dangos atnaujinimo būdas nuomojamoms patalpoms, kai norisi užtikrinti aukštus higienos standartus atitinkančias grindis be didelių investicijų.

Dekoratyvaus betono dangos

Dekoratyvaus betono dangos yra naujos kartos grindų ir sienų danga, skirta sukurti natūralaus betono ar paviršiaus su mentele žymėmis ir spalvos netolygumais, efektą. Šios besiūlės grindų dangos yra atsparios ultravioletiniams spinduliams, malonios liesti, lengvai valomos ir prižiūrimos.

Naudinga žinoti, kad šios dangos gali būti įrengtos ant visų tipų paviršių: horizontalių, vertikalių ir net lubų. Įrengta danga yra tvirta ir atspari nusidėvėjimui, tinkama gyvenamosioms ir komercinėms patalpoms.

Dažniausiai dekoratyvaus betono dangas rekomenduojama įrengti tose vietose, kur vyksta intensyvus pėsčiųjų judėjimas: parduotuvėse, restoranuose, ligoninių priimamuosiuose, kavinėse, viešbučiuose, grožio salonuose, taip pat privačiuose namuose ar butuose.

Atsiliepimai

Artūras Grundonas
UAB „Eikos statyba“ vykdomasis direktorius

„Puikiai ir atsakingai organizuojamas darbas, ypač ilgų ir sudėtingų betonavimų metu. Darbas vykdomas 24/7 išlaikant puikią kokybę ir šaltą protą“

Audrius Burokas
AB „Panevėžio statybos trestas“ filialo „Genranga“ direktorius

„UAB „Omnistata” specialistai kokybiškai ir laiku įrengė beveik 10.000m2 liejamų bei elektrai laidžių epoksidinių dangų Lietuvos elektrinės 9-ojo bloko statybų projekte Elektrėnuose.“

Tomas Tareilis
UAB „Binkauskas ir Stašinskas“ statybos direktorius

„Esu sužavėtas UAB „Omnistata“ statybinės dokumentacijos vedimu. Aukščiausios klasės dokumentų paruošimas ir pateikimas.“

error: